Asus ROG Strix G531GT Bilgisayarı

0
4

Oyuncuların yakından takip ettiği ve oyun, yazılım, diğer tüm işler için yoğun rağbet gören Asus Rog Strix taşınabilir bilgisayar, rakiplere nazaran birçok farklı fonksiyonel ile öne çıkmaktadır. Laptop ürünlerinde şimdiden özel bir yeri bulunan Asus Rog Strix, yenilenmiş tasarımı ile göz doldurmaktadır.

Yeni 9. Nesil Intel Core İşlemci 32 GB’a kadar yükseltilebilen DDR4-2666 RAM, 512 SSD desteği ile karşımıza çıkıyor. Dilediğiniz yerde oyunlarınıza ve uygulamalarınıza sorunsuz bir şekilde keyif geçirebilirsiniz.

A’dan Z’ye Laptop Ürünü

Laptop denilince neredeyse tüm özellikleri ile birlikte canavar olan bu taşınabilir bilgisayar, farklı farklı özelliklere sahip. Bunlardan bir tanesi de renkli klavye seçeneği. Genellikle laptoplar sade ve şık tasarımı tercih ederken Asus bu görüşü yıkarak renkli ve zarif bir tasarımla karşımıza çıkıyor.

Dayanıklı ve hassasiyet üzerinde kurulan bu makine, 20 milyondan fazla tuş vuruşuna dayanıklı olan, 4 bölgeli RGB aydınlatması ile öne çıkıyor. Asus ROG Strix özel bir yazılım ile bulunuyor. Bu yazılımda Wi-Fi sinyalinin özel olarak yazıldığı ve kodlandığı belirtildi. Bu sayede, 60 Hz’e kadar film, dizi izlemenin keyfini çıkartabilirsiniz. Siyah ya da beyaz olarak tasarlanan bu canavar, 2.5 kilo ağırlığında bulunuyor.

Soğutma Özelliği

ROG akıllı soğutma sistemi, en iyi deneyimi sağlamak amacıyla tüm özelliklerini birleştirerek müşterilere hitap eder. Kasa tarafının iyi havalanması sağlanan bu üründe, termal bir model bulunuyor. 83 kanatlı fana ve ROG Armory Crate tasarımı sayesinde optimize edilmiş bir deneyim sunuyor.

Auro kontrol panelinden kolay bir şekilde klavyenin renk ayarlamalarını yapma imkanı sunuyor. Saydam olarak yapılan W-A-S-D tuşları özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca ürün grafikerler için de kaçınılmayacak listede. GTX 16 serisi grafiğiyle grafik tasarım programlarını kolay bir şekilde çalıştırma özelliğine sahiptir.

Bu bilgisayarın diğerlerine nazaran cazip bir fiyatla karşımıza çıkması oldukça avantajlı lakin bir kötü özelliği var: ön kameranın olmaması. Belki çok önemseyecek bir durum değil ama toplantılar ya da konferanslar için ön kamera olmayışı ve ek bir kameraya gerek duyması Asus ROG Strix için üzücü bir haber oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz